Cenevre’de Efrîn için 7-9 Mart günleri arasında düzenlenecek oturma eylemine güçlü katılım

731

Sömürgeci faşist Türk devletinin Efrîn’e yönelik soykırımcı işgal savaşı girişimi karşılaştığı direnişle giderek çıkmaza sürükleniyor” vurgusunda bulunularak, “Faşist TC çıkmaza girdikçe sivil halka karşı katliamı her geçen gün tırmandırmaktadır. Yine 5 Mart’ta Efrîn’in Cindirêsê ilçesinde sivil halkı katletti. Bu katliamlara dur demek, faşist Türk devletinin işgalci, soykırımcı savaşına karşı Efrîn direnişini geliştirmek, her alanda Efrîn halkının sesi kulağı olmak için ‘Her Yer Efrîn-Her Yer Direniş’ parolasıyla mücadeleyi yükseltelim.

İKİYÜZLÜ POLİTİKALARINI TEŞHİR EDELİM’

İsviçre Rojava Efrîn Direniş Platformu ve KCDK-E 7 Mart’tan 9 Mart’a kadar Cenevre BM’de yapılacak Suriye ve Efrîn görüşmeleri nedeniyle BM önünde miting ve 3 günlük oturma eylemliği düzenlemektedir. Uluslararası güçlerin bir yandan faşist Türk devletine silah satışları devam ederken, bir yanda sivil halkın katliamına seyirci kalmaları ikiyüzlü politikalarını ortaya koymaktadır. İnsan hakları, demokrasi, barış vb. söylemlerinin sadece göstermelik olduğu, asıl amaçlarının daha çok silah satmak ve daha çok rant elde etmek olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunların bu sahtekâr, ikiyüzlü politikalarını teşhir etmeye ve 7 Mart’tan 9 Mart’a kadar Cenevre BM önünde yapılacak olan oturma eylemine herkesi güçlü katılım sağlamaya çağırıyoruz.

‘DİRENİŞ VE SEFERBERLİK RUHUYLA…’

HBDH İsviçre Koordinasyonu, sivil halkın ve çocukların katledilmesine sessiz kalmanın bu suça ortak olmak anlamına geleceğini belirterek, “İnsanım diyen, vicdan sahibi olan herkes bu vahşet karşısında harekete geçmeli. ‘Her yer Efrîn, Her yer direniş’ ruhuyla hareket etmeli, tüm eylemlere katılmalı, seferberlik ruhuyla hareket etmelidir. Gün Efrîn’e tüm gücümüzle sahip çıkma günüdür.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) İsviçre Koordinasyonu,

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız